Your browser does not support Java Script, please enable Java Script.
Practice Maths - Maths9.com
Problems Attempted
00
Time
00
HR
00
MIN
00
SEC
Practice Score out of 100
00

There is an ice cream parlour beside Jill's house. On last Sunday, she took her sister Kate to the shop to have ice creams. Jill had one scoop of Choconut ice cream costing eight dollars and Kate had one scoop of Vanilla ice cream costing five dollars. How much money did Jill spend altogether?
 





You did not choose an answer. Are you sure you want to submit?