Your browser does not support Java Script, please enable Java Script.
Practice Maths - Maths9.com
Problems Attempted
00
Time
00
HR
00
MIN
00
SEC
Practice Score out of 100
00
Alex and Joy went shopping and purchased 3.5 kg of sugar and 1.25 kg of wheat flour. If sugar is priced at Rs 15.25 and wheat costs Rs 30.75 per kg, find how much they had to pay.
 





You did not choose an answer. Are you sure you want to submit?